לחצ/י להגדלת התמונה
#
תמונות נוספות
  • שלושה לטנגו
מחיר מוצר:
₪58.00
₪69.00
מספר קטלוגי:
FAMBOOKS7
סטטוס:
במלאי
#

 

שלושה לטנגו

 

נכתב ע"י: ג'סטין ריצ'רדסון ופטר פרנל 

 

איורים: הנרי קול

 

שלושה לטנגו מאת ג'סטין ריצ'רדסון ופטר פרנל, הוא ספר ילדים המספר את סיפורם האמיתי של זוג פינגווינים זכרים מגן החיות בסנטרל פארק בניו יורק, רוי וסיילו, שגידלו אפרוחית – טנגו. 

 

 

"שלושה לטנגו" מציג לילדים את משפחות הפינגווינים המתגוררות בגן החיות שבסנטרל פארק, ניו יורק. כשכל הפינגווינים מצטוותים לזוגות בעונה המתאימה, הופכים רוי וסיילו, שני פינגווינים זכרים, לחברים הכי טובים. השניים שרים זה לזה, קדים זה לזה וצוללים יחד. המטפל שלהם, מר גרמזי, מגיע למסקנה כי "הם כנראה מאוהבים".

כמו שאר זוגות הפינגווינים, גם רוי וסיילו רוצים לדגור על ביצה משלהם ולהקים תא משפחתי חם, תרתי משמע: "לרוי ולסיילו לא היתה ביצה לדגור עליה. לא היה להם אפרוח תינוק להאכיל, לחבק ולאהוב. הקן שלהם היה נחמד - אבל ריק". אחרי שניסיונות לדגור על אבן מזדמנת התגלו כעקרים, מצא מר גרמזי רעיון והגיש להם ביצה עזובה שהייתה זקוקה להשגחה. רוי וסיילו אימצו את הביצה בשמחה, חיממו אותה ודגרו עליה, עד שבקעה מהביצה טנגו, פינגווינית קטנה חדשה, והשלושה המשיכו לתפקד כמשפחה מאושרת שמתכרבלת יחד בלילה בקן.
 
והנה ההפתעה: סיפורם של רוי וסיילו הוא למעשה סיפורם האמיתי של זוג פינגווינים זכרים בסנטרל פארק, שגילו זה את זה ב-1998 וב-2000 הפכו הורים לביצה מופרית שהיתה שייכת לזוג פינגווינים אחר, שלא יכול היה לטפל בה במקביל לביצה נוספת. המטפל רוב גרמזי החליט להעניק לבנים את הביצה, "ואיתה את ההזדמנות להפוך למשפחה". וגם - המחברים בעצמם הם זוג כבר 16 שנה ומגדלים יחד ילדה בת שלוש. 


שלושה לטנגו ראה אור בארה"ב ב-2005. הוא זכה בכמה פרסים אבל גם עורר מהומת אלוהים: הוא עמד בראש רשימת הספרים השנויים במחלוקת של ארגון הספריות בארה"ב (American Library Association) במשך ארבע שנים ובמקום ה-15 ברשימת ספרי הילדים מעוררי המחלוקת בארה"ב בכלל. 


מערכת היחסים בין שני הפינגווינים הכעיסה קוראים רבים: היו הורים שחשבו שהומוסקסואליות בקרב חיות איננה קיימת. קבוצות שמרניות חששו לנפשם של ילדים משום שהומוסקסואליות בקרב חיות מצביע על כך שגם הומוסקסואליות בקרב בני אדם היא טבעית.
ראש מחלקת החינוך של Focus on the Family (ארגון אוונגליסטי) אמרה שהספר רחוק מלהיות סיפור אמיתי, שהוא מטעה ושהוא דרך לא נכונה לקדם סדר יום פוליטי בקרב ילדים. הארגון אף עקב אחרי שני הפינגווינים כדי לראות אם הם מבצעים גם התנהגויות הטרוסקסואליות.
באילנוי, מיזורי, צפון קרוליינה, מרילנד, איווה ומדינות נוספות הורים ומנהלים בקשו להוציא את הספר מספריות ציבוריות ומספריות בתי-הספר או להעביר אותו לאזור הספרים המוגבלים (הדורשים אישור הורים לפני השאלה). במסצ'וסטס ספרנית פחדה לאבד את עבודתה בגלל שהקריאה את הספר לילדים. 
בשנת 2008 ארגון הספריות העצמאיות של ארה"ב (American Civil Liberties Union) שלח מכתב לחבר הנאמנים של הספריות של ארה"ב. במכתב נטען שאיסור גישה חופשית לספר נוגד את חופש הביטוי כפי שהוא מנוסח בתיקון הראשון של החוקה האמריקאית. בית המשפט החליט שארגון הספריות העצמאיות צודק וכתב: "אם הורה רוצה למנוע מביתה (כך במקור ?) לקרוא ספר מסוים, היא צריכה ללוות את ביתה לספריה ולא למנוע את הספר מכל באי הספרייה."

 

 

מאפיינים ותכונות

ג'סטין ריצ'רדסון ופיטר פרנל מאת
הנרי קולאיורים
69מחיר קטלוגי
58מחיר מבצע המדף הורוד
קשהסוג כריכה
גולשים שצפו במוצר זה צפו גם במוצרים הבאים
החשבון שלי
סל הקניות שלך ריק

קטגוריות

#

#